Veri Güvenlik Çözümleri

Güvenlik birçok unsuru olan bir kavramdır. Bu unsurlardan herhangi birinin aksaması, bütün kurumsal güvenlik kavramını tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle, güvenliğin her seviye ve aşamada ayrıntılı olarak irdelenmesi gerekmektedir.

Güvenlik kavramı artık bir çok firma için vazgeçilmez önem arz eder hale gelmiştir. Bilişim sistemlerinin güvensiz çalışması, çoğu zaman hiç çalışmamasından daha kötü bir durum ortaya koymaktadır.Gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri paralelinde, teknolojinin kötü niyetle kullanımı da bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu faktör İnternet ortamında ve ağ platformunda yer alan bilginin güvenliğini daha önemli hale getiriyor.

Eriza Bilişim güvenlik kavramının arz ettiği bu önemin farkındadır. Bu nedenle güvenlik konularıyla ilgili birçok alanda, dünya standartlarında projelendirme, uygulama ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz örnek güvenlik hizmetleri aşağıdaki gibidir:

  • Güvenlik Politikaları Oluşturulması
  • Firewall, IDS, IPS Sistemleri Kurulumu
  • Anti-Virüs ve Anti-Spam Uygulamaları
  • Web İçerik Filtreleme
  • VPN, SSL ve IPSec Çözümleri
  • 7×24 Sistem Güvenliği İzleme

Güvenlik Politikaları Oluşturulması

Eriza Bilişim; Bilişim alt yapınızın derinlemesine analizinin yapılmasından sonra ihtiyaçlarınıza göre firma ve kurumuza özgü güvenlik politikaları oluşturur. Belirlenen Güvenlik Politikasını detayları ile tekrar kontrol ederek adım adım uygulamaya başlar.

Firewall, IDS, IPS Sistemleri Kurulumu

Firewall (güvenlik duvarı) uygulaması günümüz ağ sistemlerinde, güvenilir olmayan ağlardan gelecek saldırıları önlemenin ve veri ağının güvenliğini sağlamanın en etkili yolları arasında yer alıyor. Ancak ağın tam anlamıyla korunmasında bu teknoloji tek başına yeterli olamıyor. Bu noktada, firewall uygulamalarının, saldırı tespit ve aktif engelleme sistemleri (IDS/IPS) ile birlikte kullanılması gerekiyor.

Anti-Virüs ve Anti-Spam Uygulamaları

Firewall ile ağ trafiğinizi kontrol altında tutabilir, izin verilmeyen trafiğin ağa giriş/çıkışını engelleyebilirsiniz. Ancak Firewall’lar gün içerisinde dosya paylaşımları ve e-postalar gibi pek çok yöntemle ağınızı tehdit edebilecek virüs ve solucanlar karsısında yetersiz kalırlar. İsteklerinize ve İhtiyaçlarınıza göre Anti-Virüs, Anti – Spam yazılımları ile ağınızı bu tip saldırılardan koruyoruz.

Web İçerik Filtreleme

İçerik filtreleme sistemiyle personelinizin istenmeyen sayfalara girmesini ve gereksiz yere bant genişliğinizi harcamasını engellerken, ağınız için de trafiğin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu çözümde yer alan raporlama özelliğiyle, istediğiniz kriterleri içeren raporları alabilirsiniz.

VPN, SSL ve IPSec Çözümleri

VPN (Sanal Özel Ağ), lokasyonları ya da uçlar arasında kurulan sanal tüneller vasıtasıyla firmaların farklı şube ve temsilciliklerinin güvenli, yönetilebilir ve yüksek performanslı bir iletişim altyapısı üzerinden birbirleri ile haberleşmesini sağlıyor.

IPSEC VPN’ de veri, İnternet gibi paylaşımlı bir ağ üzerinden kurulan sanal bir tünel vasıtasıyla uçtan uca şifrelenerek gönderiliyor. Müşteri tarafındaki cihazların VPN desteğinin olması gerekiyor. Bununla birlikte IPSEC, uç noktalardaki cihazların veri şifrelemesi yapmaları nedeniyle daha fazla işlemci (CPU) ve Bellek (memory) harcamalarına neden oluyor. IPSEC VPN teknolojisinde uç şubelerin hepsi merkeze tünel kurarlar ve şubeler birbirleri ile merkez üzerinden görüşür.

7×24 Sistem Güvenliği İzleme

Verilerinizin tam olarak güvende olduğundan emin olmak için, sadece güvenlik sistemine yatırım yapmak yeterli olmamaktadır. Bunun yanında, veriye erişimin sürekli izlenmesi ve takip edilmesi de son derece önemlidir.

Eriza Bilişim bakım ve destek sözleşmeleri kapsamında şirketinize değer katacak olan izleme hizmetlerini de sunmaktadır. Bu hizmet ile bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atacak bir durum olmadığından emin olarak iş akışınızı güvenle devam ettirebilirsiniz.

Aklınıza takılanlar mı var? Lütfen bizi aramaktan çekinmeyin.